Parintele arhimandrit Aviv Pancu la popas aniversar.

Prea Cuvioase parinte arhimandrit Aviv!                                                                                            Astazi,cand Sfintia Voastra mai adauga o fila la cartea vietii venim si noi cu o sincera si cordiala felicitare,dorindu-va multa sanatate,slujire indelungata in Via Domnului si alese roade duhovnicesti.Impartasim ferma convingere ca veti fi acelasi bland si intelept pastor pentru toti cei,pe care ii calauziti spre Mantuire.Abnegatia si bunavointa Sfintiei Voastre sunt acele calitati,pentru care Va bucurati de respectul si dragostea numerosilor crestini,incredintati pentru pastorire si a confratilor-slujitori la Altarul Domnului.Gratie virtutilor Sfintiei Voastre manastirea”Buna Vestire”,a carei staret sunteti aduna multi crestini ,care gasesc aici un sfat intelept si o alinare.Cu arhieresti binecuvantari       + Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est