Mesaj de felicitare a I.P.S.Filaret ,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est P.S. Aviv ,Episcopul Rascaniului,Arhiereu Vicar al Episcopiei Moldovei de Est cu ocazia aniversarii de un an de la hirotonia intru Arhiereu

Prea Sfintite Parinte Aviv!                                                                                                                     A trecut un an de la chemarea Prea Sfintiei Voastre la innalta slujire arhipastorala.In aceasta zi venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari  cu ocazia acestui binecuvantat prilej,dorindu-va sanatate durabila,slujire indelungata in Via Domnului  spre binele Sfintei Episcopii a Moldovei de Est si a dreptmaritorilor crestini ,incredintati spre pastorire.Ne rugam bunului Dumnezeu sa Va vegheze pasii spre Mantuire.Ramaneti acelasi bun si intelept arhipastor,neobosit rugator catre Domnul,fapt pentru care Va bucurati de stima si dragostea binemeritata a confratilor-slujitori si tuturor fiilor si fiicelor duhovnicesti,pe care ii calauziti spre Mantuire.                                                                                                                                                          + Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est.