Felicitari Prea Sfintitului Parinte Aviv,Episcop al Rascaniului si Ocnitei cu ocazia aniversarii de doi ani de la hirotonia intru arhiereu

Prea Sfintite Parinte Aviv!                                                                                                                                                           In aceasta frumoasa zi Prea Sfintia Voastra aniversati doi ani de la chemarea la  Inalta slujire arhipastorala ,fiind hirotonit in inalta demnitate de Arhiereu Vicar al de Dumnezeu pazitei Mitropolii al Falestiului si Exarhatului Moldovei,ulterior devenind Episcop Eparhiot al nou createi Eparhii a Rascaniului9 si a Ocnitei,fapt pentru care Va aducem sincere si cordiale felicitari cu acest binecuvantat prilej.Prea Sfintia Voastra ,pe parcursul deceniilor de activitate sacerdotala ati reusit sa realizati multe-slujire asidua si jerfelnica in mai multe asezaminte monahale,edificarea pe loc virgin a noi manastiri si parohii.In tot acest rastimp Prea Sfintia Voastra ati dat dovada de apreciabile calitati personale si duhovnicesti,fapt pentru care Va bucurati de respectul si dragostea confratilor-slujitori si a celor incredintati spre pastorire.Suntem ferm convinsi ca aceste frumoase calitati le veti avea si acum,fiind chemat la Inalta demnitate de Arhipastor,veti ramane acelasi bland pastor si duhovnicesc parinte pentru clerici si numerosi fii si fiice duhovnicesti!                                                                                                                                                                                                                                                       Cu dragoste intru Hristos-Domnul +Filaret,Mitropolitul Falestiului ,Exarh al Moldovei.