Felicitari prea cuviosului parinte ieromonah Trifon cu ziua Protectorului Ceresc

Prea Cuvioase parinte ieromonah!                                                                                                         Acum,cand crestinii ortodocsi il serbeaza pe Sfantul Mucenic Trifon,Protectorul Ceresc al Sfintiei Voastre venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari!!!Va dorim multa sanatate si slujire indelungata in Via Domnului.Depunand voturile monahale,fiind invrednicit de Ingerescul chip  Sfintia Voastra ati dedicat viata slujirii lui Hristos,acea slujire pe care o faceti cu ravna si osardie la complexul monastic Arhiepiscopal „Sfanta Treime”.Va dorim ca si in continuare sa ramaneti acelasi vrednic slujitor al Sfantului Altar,iar Sfantul Mucenic Trifon sa Va calauzeasca pasii spre Mantuire!                                                                                                                                             Cu arhieresti binecuvantari +Filaret,Arhiepiscop al Falestiului si a Moldovei de Est.