Felicitari Prea Cuviosului parinte arhimandrit Aviv Pancu cu ocazia aniversarii de 27 ani de la hirotonia intru ieromonah.

Prea Cuvioase parinte arhimandrit!                                                                  Astazi,in ziua praznuirii Bunei Vestiri Sfintia Voastra aveti o sarbatoare dubla.Anume in aceasta zi,in anul 1994 la Sfanta manastire Condrita a avut loc hirotonia Sfintiei Voastre  intru ieromonah.Sunt deja 27 ani de slujire sacerdotala,timp in care ati dat dovada de perseverenta si deosebita osardie in slujire la Altarul Domnului.Aceste virtuti completate cu rugaciunea v-au adus dragostea si stima atat a confratilor-slujitori cat si a credinciosilor,incredintati Sfintiei Voastre spre pastorire.In aceasta zi Va aducem sincere felicitari cu acest binecuvantat prilej,si va uram multa sanatate,slujire indelungata in Via Domnului spre binele Sfintei lui Dumnezeu Biserici si a tuturor credinciosilor,fii si fiice duhovnicesti a Sfintie Voastre,pe care ii calauziti spre Mantuire.         Cu dragoste intru Hristos Domnul +Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est.