Circulara I.P.S. Filaret,Arhiepiscop al Falestiului si a Moldovei de Est.

Prea Cuviosului cin monahal,prea cucernicilor parinti din parohii si binecredinciosilor enoriasi al de Dumnezeu Pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est.                                                                                                                                                                                                                 Circulara                                                                                                                                                                                                                                                       Binecuvintam clericii si enoriasii Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est sa inalte rugaciuni pentru sanatatea Prea Fericitului Parinte Patriarh Filaret,al Kievului si a Intregii Rusii -Ucraine,creatorul Bisericii Autocefale Ucrainene.Prea Fericirea Sa se afla in suferinta si deaceea  are nevoie si de smeritele noastre rufaciuni.Asa sa ne ajute Dumnezeu!                                                                                                                                                                      + Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est.