Prea Cuviosul Parinte arhimandrit Polieuct Ulinici la popas aniversar

Prea Cuvioase parinte Arhimandrit Polieuct Ulinici,staret al Sfintei manastiri „ Sfantul Binecredinciosul Voievod Stefan cel Mare al Moldovei”Astazi,cand Sfintia Voastra mai adaugati o fila la cartea vietii venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari,dorindu-va slujire indelungata in Via Domnului,multa sanatate si ravna in procesul de edificare a unui nou lacas de cult,inceput pe teren virgin in pofida ostilitatilor din partea structurilor exlesiastice majoritare.  Va dorim multa sanatate si sa va bucurati si in continuare de dragostea credinciosilor ,incredintati spre oastorire si a confratilor-slujitori.Va zicem Intru Multi Ani,parinte”                                                                                                                                                 Cu arhieresti binecuvantari +Filaret,Arhiepiscop al Falestiului si a Moldovei de Est.