Prea Cuviosul Parinte arhimandrit Polieuct Ulinici la 15 ani de slujire sacerdotala.

Prea Cuvioase parinte Polieuct!!!                                                                                                                                                                                           In ziua ,cind Sfintia Voastra marcati 15 ani de slujire sacerdotala venim si noi cu alese felicitari,dorindu-va multa sanatate,slujire indelungata la Sfantul Altar,dind dovada de aceeasi ardoare si daruire de sine spre binele credinciosilor pastoriti si a de Dumnezeu Pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est.                                                                                                                                       Cu arhieresti binecuvintari +Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est.