liturghia Darurilor Inainte Sfintite la manastirea„Sfanta Treime”

In ziua de vineri a primei saptamani a Postului Invierii Domnului Inalt Prea Sfintitul Parinte Filaret,Arhiepiscopul Falestiului si a Moldovei de Est a savarsit Liturghia Darurilor Inainte Sfintite  la Complexul monastic Arhiepiscopal „Sfanta Treime”din localitatea Troita Noua,raionul Anenii Noi alaturi de clericii manastirii si numerosi pelerini.In emotionantul Sau cuvant de zidire duhovniceasca Vladica Filaret a vorbit credinciosilor despre necesitatea de a fi in rugaciune sincera si fierbinte.„Postul Invierii Domnului este acea perioada in care ne purificam trupul si sufletul.Va indemn sa venim frecvent la Sfanta Biserica ,sa ne spovedim si sa primim Taina Sfintei Impartasanii pentru a putea fi pregatiti sa intampinam cu aleasa bucurie duhovniceasca Slavitul Praznic a Invierii Domnului”,a mentionat i

erarhul.