Liturghia Darurilor inainte sfintite la manastirea”Sfanta Treime”

In ziua de joi,22 martie Prea Sfintitul Parinte Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est a savirsit liturghia Darurilor inainte sfintite la manastirea”Sfanta Treime”din comuna Troita Noua,raionul Anenii Noi in prezenta unui impunator numar de crestini,ce obisnuiesc sa vina la acest Sfant asezamint monastic dupa asistenta spirituala.Dupa oficierea serviciului divin Vladica Filaret sa adresat credinciosilor cu un cuvint de povata duhovniceasca,in care a mentionat ca Sfanta lui Hristos Biserica a rinduit Liturghia Darurilor inainte sfintite anume in aceasta perioada de asceza si rugaciune pentru intarirea credinciosilor in timpul apropiat Invierii Domnului.Dupa serviciul divin Prea Sfintia Sa a impartasit credinciosii cu Cinstitul Trup si Singe a Mintuitorului.