Felicitari Prea Sfintitului Parinte Luca,Episcop al Philadelphiei cu ocazia zilei Protectorului Ceresc

Prea Sfintite Parinte Luca,Episcop al Fhiladelphei!                                                                Astazi,cand  intreaga Ortodoxie praznuieste pe Sfantul Apostol si Evanghelist Luca,Protectorul Ceresc al Prea Sfintiei Voastre venim cu cele mai sincere si cordiale felicitari.Inaltam Mantuitorului Hristos umilite rugaciuni sa Va dea sanatate durabila ,multi ani de slujire in Via Domnului pentru binele Sfintei lui Dumnezeu Biseici si a tuturor credinciosilor,pastoriti spre Mantuire!                                                                                                                                                  Cu  dragoste intru Domnul +Filaret,Arhiepiscop al Falestiului si a Moldovei de Est