Parintele arhimandrit Polieuct Ulinici la popas aniversar.

Prea Cuvioase parinte arhimandrit!!!                                                                                                            Acum,cind Sfintia Voastra mai adauga o fila la cartea vietii  va rugam sa primiti sincerile si cordialele noastre felicitari cu ziua de nastere.Va dorim multi ani de slujire sacerdotala,plini de realizari duhovnicesti si spirituale.Sfintia Voastra de ceva ani edificati pe teren virgin un asezamint monastic,manastirea”Sfantul Mare Voievod Stefan cel Mare si Sfant”in pofida tuturor ostilitatilor si in termen scurt ati reusit sa inchegati o comunitate crestina unita .Toate acestea le reusiti doar datorita calitatilor Sfintiei Voastre de bun si devotat pastor,ele fiind inalt apreciate de cei pastoriti cit si de confratii slujitori din cuprinsul Eparhiei Noastre.Aveti de realizat foarte multe,dar suntem convinsi ca o veti face cu puterea rugaciunii.                                                                     Cu arhieresti binecuvintari+ Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.