Parintele arhimandrit Aviv Pancu la popas aniversar.

    Prea Cuvioase Parinte Arhimandrit!!!!!Astazi,cind Sfintia Voastra mai adauga o fila la cartea vietii  venim si noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari!!!Va dorim si inaltami rugaciuni Mintuitorului sa Va aiba mereu in paza Sa,sa va dea sanatate,slujire indelungata la Altarul Domnului cu aceasi abnegatie,de care dati dovada in toata perioada de slujire sacerdotala.Sa va avem permanent alaturi ca pe un pastor desavirsit,intelept si un om de cumsecadenie rara,acele virtuti pentru care Va bucurati de dragostea crestinilor din cuprinsul Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est si de respectul binemeritat al confratilor slujitori!!!Intru multi ani,Prea Cuvioase Parimte!!!                                                                                                                                  Cu arhieresti binecuvintari Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est