Mesaj de felicitare Prea Cucernicului parinte protoiereu Ioan Rusu cu ocazia zilei Protectorului Ceresc.

Prea Curernice parinte protoiereu Ioan!                                                                        In ziua pranuirii Nasterii Sfantului Ioan Botezatorul,Ptrotectorul Ceresc  al Sfintiei Voastre,venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari,dorindu-va multa sanatate,slujire indelungata in Via Domnului spre binele Sfintei lui Dumnezeu Biserici si credinciosilor,pe care ii pastoriti pe calea Mantuirii ,bogate roade duhovnicesti.Fie ca osardia si ravna,de care dati dovada in edificarea manastirii din comuna Larga sa se incununeze cu deosebit succes,Sa va bucurati si in continuare de dragostea binemeritata a credinciosilor ,incredintati spre pastorire si a confratilor-slujitori.Intru Multi ani,parinte!!!                                                                                         Cu arhieresti binecuvantari +Filaret.Arhiepiscop al Falestiului si a Moldovei de Est.