Vizita arhipastorala a Prea Sfintitului Filaret la manastirea”Nasterea Domnului”.

In ziua de luni,29 aprilie Prea Sfintia Sa Filaret.Episcop al Falestiului si a Moldovei de Est a savirsit o vizita arhipastorala la manastirea”Nasterea Domnului „din comuna Larga ,raionul Anenii Noi.(preot paroh iereul Ioan Rusu)Parintele Ioan a informat ierarhul cu mersul lucrarilor de amenajare a bisericii,cu activitatea pastorala si liturgica a Sfintiei Sale.Vladica Filaret a apreciat pozitiv  activitatea parintelui Ioan .Parintele paroh a multumit ierarhului pentru vizita si povetele date,invitind Intii Statatorul Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est sa revina la asezamintul monastic si cu alte binecuvintate ocazii.