Secretarul Eparhial dl.Lilian Luca la popas aniversar.

 Stimate Domnule Secretar Eparhial Lilian Luca!In aceasta zi,cind Domnia Voastra mai rotungeste o fila la cartea vietii venim si noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari.Domnia Voastra sunteti in componenta Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est din primele zile de edificare a Eparhiei,tot de atunci indeplinind ascultarea de secretar Eparhial,dind dovada de responsabilitate si initiativa ,fapt pentru care ati meritat stima tuturor slujitorilor Eparhiei,pe care ii cunoasteti de mai bine de doua decenii Ne rugam Mintuitorului sa va dea multa sanatate  atit Domniei Voastre cit si familiei,celor apropiati si dragi .Va incredintam de aleasa pretuire si dragoste intru Hristos Domnul.Cu arhieresti binecuvintari Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.