Sarbatoarea Inaltarii Domnului la parohia”Binecredinciosul Voievod Stefan cel Mare si Sfant”

   In ziua de joi,25 mai ,cind crestinii ortodocsi serbeaza Inaltarea Domnului si Mintuitorului nostru Iisus Hristos Intiistatatorul Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est Prea Sfintitul Filaret a savirsit Sfanta si Dumnezeeasca liturghie la parohia”Binecredinciosul Voievod Stefan cel Mare si Sfant”din comuna Cojusna,municipiul Chisinau.In dimineata zilei Prea Sfintia Sa a fost intimpinat cu  aleasa bucurie duhovniceasca de enoriasii parohiei in frunte cu preotul paroh,arhimandritul Polieuct Ulinici.Dupa oficierea Sfintei liturghii Vladica sa adresat binecredincioasei adunari cu un mesaj de felicitare cu ocazia sarbatorii Inaltarii Domnului.Parintele arhimandrit Polieuct a multumit chiriarhului pentru vizita si posibilitatea de a se ruga impreuna,invitind ierarhul sa viziteze parohia si cu alte ocazii.