Prea Cuviosul parinte egumen Gurie Guznac la popas aniversar.

                                                                                                                                        Prea Cuvioase parinte egumen!!!  Acum,cimd Sfintia Voastra adaugati o fila la cartea vietii venim si noi cu sincere si cordiale felicitari cu acest prilej.Ne rugam Bunului Dumnezeu sa Va aiba in paza Sa,sa Va dea sanatate si putere,atit de necesare pentru a duce cu demnitate si onestitate misiunea sacerdotala,pe care o indepliniti cu atita abnegatie si daruire de sine la manastirea”Acoperamintul Maicii  Domnului”.Gratie calitatilor de preot si om ale Sfintiei Voastre ati obtinut respectul si dragostea atit a enoriasilor manastirii cit si a confratilor slujitori.Acum,cind aveti atit de multe de facut in procesul de edificare a asezamintului monastic,nu ne ramine decit sa va dorim succese meritorii in slujire la altarul Domnului,viata indelungata spre binele credinciosilor ,pe care ii pastoriti spre Mintuire si a de Dumnezeu pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est.   Cu arhieresti binecuvintari Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.