Parintele egumen Gurie Guznac la popas aniversar

Prea Cuvioase parinte egumen!!!Astazi,cind Sfintia Voastra mai adauga o fila la cartea vietii,Venim si noi cu cele mai sincere  si cordiale felicitari !Sfintia Voastra sunteti un brav slujitor al altarului,rivnitor in rugaciune si smerenie.Ati reusit in scurt timp sa edificati pe loc virgin un asezamint monastic intru Slava lui Dumnezeu,manastirea „Acoperamintul Maicii Domnului”.In scurt timp ati adunat in jurul Sfintiei Voastre o obste evlavioasa si unita.Smerenia si perseverenta in slujire,ce Va sunt caracteristice au facut sa va bucurati de stima binemeritata a confratilor slujitori si de dragostea numerosilor fii si fiice duhovnicesti.La popas aniversar va dorim multa sanatate,slujire indelungata in via Vomnului spre binele Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est si a crestinilor,incredintati Sfintiei Voastre spre pastorire.                                                                     Cu arhieresti binecuvintari,

 

+   Filaret,Episcop al Falestiului si a Moldovei de Est