Felicitari Prea Sfintitului Parinte Filaret cu ocazia Sarbatorii Sfantul si Drepul Filaret vel Milostiv.

Prea Sfintite Stapine!                                                                                                                                                   Astazi,cind intreaga crestinatate serbeaza praznicul Sfantul si Dreptul Filaret cel Milostiv,Ocrotitorul Ceresc al Prea Sfintiei Voastre si noi,clericii si enoriasii de Dumnezeu pazitei Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est venim cu cele mai sincere si cordiale felicitari pentru bunul nostru arhipastor.Ne rugam Mintuitorului sa Va dea sanatate,arhipatorire indelungata,si multe bucurii duhovnicesti,toate acestea spre binele Bisericii lui Hristos si a numerosilor fii si fiice duhovnicesti,calauziti de Prea Sfintia Voastra spre Mintuire.                                                                                                                                     Intru multi  ani,Stapine!!!