Felicitari Prea Cuviosului parinte arhimandrit Aviv Pancu cu obtinerea titlului de magistru in teologie.

Prea Cuvioase Parinte arhimandrit!!!Va aducem sincerile si cordialele noastre felicitari cu ocazia faptului ca Sfintia Voastra v-ati invrednicit sa obtineti titlul de magistru in teologie.Suntem convinsi ca studiile,primite la Academia Teologica de la Volini va vor ajuta in slujirea asidua si cu totala daruire de sine,pe care o desfasurati ca staret al manastirii”Buna Vestire”vor aduce  bogate roade duhovnicesti pentru sfantul asezamint monastic si numerosii crestini,incredintati Sfintiei Voastre spre pastorire.Cu aceasta binecuvintata ocazie va dorim slujire indelungata pe ogorul Domnului,sanatate pentru a duce la bun sfarsit toate proiectele ,in care v-ati implicat cu atita zel si abnegatie.Sa ramineti acelas exemplar slujitor al Sfantului Altar,fapt pentru care va bucurati de dragostea binemeritata a numerosilor fii si fiice duhovnicesti si de stimati confratilor-slujitori din cuprinsul de Dumnezeu Pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est.                                                                                                                   Cu binecuvintari arhieresti  +Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.