Felicitari parintelui Ioan Rusu,duhovnicul manastirii Larga cu ocazia zilei Protectorului ceresc.

Prea Cucernice parinte Ioan  !                                                                                                            Acum,cind Sfintia Voastra serbeaza ziua Protectorului Ceresc venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari si ne rugam   bunului Dumnezeu sa va dea multa sanatate pentru slujirea,plina de abnegatie  si daruire de sine,de care dati dovada in edificarea manastirii si pastorirea credinciosilor din comuna Larga,raionul Anenii Noi.  Prin straduinta Sfintiei Voastre   au fost efectuate multe lucrari de edificare si amenajare a asezamintului monastic iar bunavointa si simplitatea sunt acele calitati,care vau  adus  dragostea si stima celor pastoriti spre Mintuire .Va dorim sa ramineti acelasi vrednic slujitor a Sfantului altar,sa pastrati aceleasi calitate,pentru care va bucurati de dragostea confratilor slujitori.                                                                                              Cu arhieresti binecuvinari  +  Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est