Felicitari parintelui protoiereu mitrofor Gheorghe Miron cu ocazia zilei protectorului ceresc.

Prea cucernice parinte protoiereu !                                                                                                                                 Acum,cind Sfintia Voastra serbeaza ziua Protectorului Ceresc venim si Noi cu cele mai sincere si cordiale felicitari,urindu-va multa sanatate,slujire indelungata in Via Domnului,raminind acelasi vrednic slujitor al altarului,fapt pentru care va bucurati de stima binemeritata a confratilor- slujitori din cuprinsul de Dumnezeu pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est si de dragostea numerosilor fii si fiice duhovnicesti.Fie ca Sfantul Mare  Mucenic Gheorghe sa va fie exemplu de traire crestineasca,purtindu-va pasii spre Mintuire. Cu aleasa pretuire si dragoste intru Hristos Domnul                                              +Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.