Felicitare P.S.Episcop Filaret cu ocazia zilei Protectorului Ceresc.

Prea Sfintite Stapane!!!!                                                                                                                            In ziua cind toata suflarea crestineasa serbeaza Sfantul si Dreptul Filaret cel Milostiv venim si noi,clericii si credinciosii de Dumnezeu pazitei Eparhii Ortodoxe a Moldovei de Est cu cele mai sincere si cordiale felicitari pentru Prea Sfintia Voastra.Ne rugam bunului Dumnezeu sa va pastreze  in fdeplina sanatate trupeasca si spirituala spre binele Sfintei lui Dumnezeu Biserici si a Eparhiei Ortodoxe a Moldovei de Est,a carei creator si arhipastor sunteti.Sa ne ramineti acelas bun si intelept arhiereu, pentru clericii si credinciosii,pe care ii pastoriti spre Mintuire,iar Protectorul Ceresc sa va fie un elocvent exemplu de smerenie si dragoste pentru aproapele.Pastorire indelungata in Via Domnului!!!Intru Multi Ani,Stapine!!!