Feicitari Prea Cuviosului Parinte egumen Gurie Guznac cu ocazia zilei protectorului ceresc.

   Prea Cuvioase parinte egumen!!!Astazi,cind crestinii ortodocsi serbeaza Sfintii Mucenici Gurie,Samon si Aviv venim si Noi cu cele mai calde felicitari cu ocazia zilei Protectorului Ceresc.Va dorim pastorire indelungata ,succese meritorii in edificarea asezamintului monastic”Acoperamintul Maicii Domnului”,a carui duhovnic administrator sunteti.Sfintia Voastra in termen rrestrans ati reusit multe,incepind o vatra monahala pe teren virgin.Toate le faceti cu rugaciune si bunavointa,deaceea va bucurati de stima si respectul binemeritat din partea confratilor slujitori si a numerosilor crestini,pastoriti de Sfintia Voastra,Aveti de realizat multe,dar o sa infringeti toate greutatile cu caldura rugaciunii.                                    Cu arhieresti binecuvintari,Filaret ,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.