Duminica din ajunul Nasterii Domnului la manastirea”Sfanta Treime”

In duminica din ajunul Marelui praznic al Nasterii Domnului Prea Sfintitul Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est a savirsit Sfanta si Dumnezeeasca liturghie arhiereasca la manastirea”Sfanta Treime”in prezenta obstii monahale si a numerosi pelerini.Dupa serviciul divin Prea Sfintia Sa sa adresat dreptcredinciosilor prezenti cu un cuvint de povata duhovniceasca,in care a felicitat crestinii cu prilejul ajunului Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos.”Ne adresam voua,dragi frati si surori intru Domnul sa intimpinam cu evlavie si aleasa bucurie duhovniceasca marele praznic al Nasterii Domnului.Fie ca pruncul nou nascut in ieslea Bethleemului sa va calauzeasca pasii spre Mintuire”,a adaugat Vladica.La finele slujbei numerosi crestini sau impartasit cu Cinstitul Trup si Singe a Mintuitorului.