Condoleante parintelui protoiereu Gheorghe Miron in legatura cu trecerea la cele vesnice a preotesei Nicoleta.

Prea Cucernice parinte protoiereu!!!                                                                                                                                   Suntem alaturi de Sfintia Voastra in aceste zile tragice,cind a adormit intru Domnul cea,ce a fost sotia Sfintiei Voastre,dna preoteasa Nicoleta Miron.Va exprimam sincerile noastre condoleante si ne rugam cu ardoare si evlavie ca Bunul Dumnezeu sa o odihneasca cu Sfintii pe nou adormita roaba a lui Nicoleta Miron,o sotie grijulie si o mama,care a reusit sa educe in spiritul adevaratelor valori crestinesti  copiii Sfintiei Voastre.Vesnica ei pomenire!!!                                                                          Cu dragoste intru Hristos Domnul,+Filaret,Episcopul Falestiului si a Moldovei de Est.